Przed kilku laty światem polskiego showbiznesu wstrząsnęła informacja, że młode polskie kobiety odpłatnie spełniały fantazje erotyczne dubajskich szejków. Całe to wydarzenie, znane szerzej także jako tzw. afera dubajska, szybko stało się przedmiotem zainteresowania ze strony mediów, ale także twórców popkultury. Jeśli chcesz poznać historię, w jakiej uczestniczyły „Dziewczyny z Dubaju”, audiobook, film lub książka z pewnością będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Jakie jest prawdziwe tło historii filmowej?
Motywem, na podstawie którego nakręcono opisywany film, jest tzw. afera dubajska, która wypłynęła wskutek dziennikarskiego śledztwa. Sprawa zaczęła być opisywana przez media jeszcze w 2014 roku, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że cały proceder trwał raczej w pierwszej dekadzie stulecia. Nie trzeba wiele rozpisywać się na temat afery dubajskiej – liczna grupa młodych kobiet z Polski, w tym także początkujących celebrytek, odbywała regularne podróże do Dubaju (Dubaj – jedno z najważniejszych miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich), by świadczyć usługi seksualne dla tamtejszych szejków. Do dziś powszechne zainteresowanie wzbudzają kolejne rewelacje i pikantne fakty odnośnie do tego, czym zajmowały się Polki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Dlaczego warto obejrzeć film „Dziewczyny z Dubaju”?
W 2021 roku swoją premierę w polskich kinach miał film „Dziewczyny z Dubaju” w reżyserii Marii Sadowskiej. Produkcja „Dziewczyny z Dubaju” to mieszanka dramatu, sensacji oraz filmu erotycznego, czyli dokładnie takie połączenie, jakim jest prawdziwa historia.
Zdaniem krytyków produkcji tej daleko do wybitności. Z drugiej jednak strony jest to solidny film, który dobrze pokazuje dwie różne „rzeczywistości” tzn. oczekiwania młodych dziewczyn vs. smutna rzeczywistość prostytucji. Razić może jedynie wyidealizowany świat arabskich szejków – kochankowie wydają się zbyt piękni, jeśli weźmiemy pod uwagę, że płacą oni Polkom za spełnianie swoich erotycznych fantazji. Z drugiej jednak strony – przecież to tylko film, nie zaś program dokumentalny…
Nienajgorsze aktorstwo, dobra praca kamery oraz pełna zwrotów fabuła to elementy, które sprawiają, że całość po prostu dobrze się ogląda.
Nie tylko film. „Dziewczyny z Dubaju” – literatura faktu na miarę dwudziestego pierwszego wieku?
Pamiętaj, że historia Polek z Dubaju to nie tylko film. Warto rozważyć także zakup książki. Historia została przeniesiona na papier przez dziennikarza śledczego – Piotra Krysiaka. Dzięki swojemu doświadczeniu i talentowi pisarskiemu (a także – co jest równie istotne – dostępowi do akt sądowych dotyczących „afery dubajskiej”) pokazuje on w sugestywny sposób, jak wyglądała cała sprawa od strony kulis.
Język, w jakim napisano całą historię, nie jest wprawdzie zbyt wyszukany, ale wbrew pozorom może to dla czytelników stanowić istotny atut. Prosty, bezpośredni styl sprawia, że cała opowiadana historia nabiera realizmu, a czytelnikom łatwiej utożsamić się z opisywanymi postaciami. W „Dziewczynach z Dubaju” nie ma miejsca na poetyckie, wyszukane słownictwo.
Jeśli zainteresowało Cię, jakim wyzwaniom musiały stawiać czoła „Dziewczyny z Dubaju”, audiobook będzie świetnym rozwiązaniem. Ponieważ historia jest czytana przez Filipa Kosiora (charakterystyczny męski, głęboki głos aktora znanego m.in. z „Piłsudskiego”), z pewnością szybko zagłębisz się w historię młodych Polek na dubajskim „dworze”.
Audiobook jest świetnym rozwiązaniem szczególnie w sytuacji, gdy prowadzisz intensywny, zabiegany tryb życia. Nie masz czasu, by chociaż na pół godziny usiąść w fotelu przed książką? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz kupić audiobook (literatura faktu) i pobrać go na swoje urządzenie mobilne (tablet, smartfon). Już w po kilku chwilach będzie można poznać interesującą historię. Bez większych przeszkód możesz słuchać audiobooka na przykład podczas jazdy samochodem, autobusem czy w trakcie wykonywania obowiązków domowych. Pamiętaj jednak, by przypadkiem podczas prowadzenia auta nie zaangażować się w opowiadaną historię!
Artykuł sponsorowany
Zobacz także:
- Głębokie gardło – czy o seksie rodem z głośnego filmu pornograficznego marzą mężczyźni?
- Kiedy pierwszy raz do ginekologa? W jakim terminie młode kobiety powinny odwiedzić ginekologa?
- Od ilu lat można kupić prezerwatywy? Czy istnieją jakieś ograniczenia w sprzedaży antykoncepcji nieletnim?
- Demigirl – dowiedz się, kim jest osoba o tej tożsamości płciowej i jak wygląda flaga demigirl
- Simp – kim jest i jak go rozpoznać?