Zazdrość u facetów o czym świadczy? Wiele zależy od tego, jaki jest powód zazdrości. Warto pamiętać, że jest to zupełnie naturalne uczucie, z którym każdy z nas się mierzy. Miłość i zazdrość idą ze sobą w parze. Dowiedz się dlaczego!
Zazdrość u facetów o czym świadczy? Przeważnie zazdrość postrzegana jest jako coś negatywnego. W większości przypadków jest ona jednak nieszkodliwa, a nawet pomocna. Odpowiednia jej ilość pozwoli na nowo rozpalić namiętność w związku, która być może powoli wygasa. Z tego powodu, nie powinno się postrzegać zazdrości, jako czegoś jednoznacznie negatywnego. Związki są bardzo złożone. Utrzymanie relacji wiąże się z prawdziwym wachlarzem różnych emocji. Jednak dlaczego to właśnie mężczyźni znacznie częściej kojarzeni są z zazdrością? I o czym ona świadczy? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!
Zazdrość u facetów o czym świadczy oraz jak ją interpretować?
Większość mężczyzn to zazdrośnicy. Nie ma sensu tego ukrywać. Zdecydowana część mężczyzn potrafi być bardzo zazdrosnych o swoje kobiety. Objawia się to w różny sposób. Czasem zazdrość widoczna jest wyłącznie w niewielkich uwagach odnośnie czasu poświęconego osobie trzeciej. Możliwe są jednak wybuchy złości, które wynikają właśnie z frustracji. Zazdrość u mężczyzn spowodowana jest przeważnie strachem. Boją się oni, że partnerka ich opuści. Czują, że mógł pojawić się ktoś inny, ktoś lepszy od nich. I to właśnie to uczucie nie daje im spokoju. Jest to oznaka szczerego uczucia do partnerki.
Dlaczego zazdrość w związku jest czasem dobra?
Socjolodzy oraz psycholodzy, którzy badają to zagadnienie, są stosunkowo zgodni. Najmocniej uczucie zazdrości przeżywają mężczyźni, którzy traktują swoje związki bardzo poważnie. Dla osób, które związek postrzegają wyłącznie jako przejściową sytuację, partnerka nie jest aż tak istotna. Przekłada się to na znacznie niższy poziom zazdrości. Oczywiście wciąż mogą ją czuć, statystycznie na znacznie niższym poziomie. Zazdrość u facetów o czym świadczy? O zaangażowaniu, o miłości oraz o świadomości atrakcyjności partnerki. Im bardziej atrakcyjna w oczach mężczyzny kobieta, tym wyższa zazdrość.
Problem chorobliwej zazdrości
Pomimo tego, że zazdrość w związku może być czymś dobrym, to nie zawsze taka jest. Skrajna, chorobliwa zazdrość potrafi nie tylko osłabić związek, ale również całkowicie go zniszczyć. Mężczyzna, który wykazuje skłonności do patologicznej zazdrości, będzie zdolny śledzić swoją partnerkę. Będzie on chciał kontrolować każdy jej ruch, każdy jej kontakt z innym mężczyzną. Niestety często połączone jest to z przemocą fizyczną oraz psychiczną.
Zazdrość w większości przypadków nie jest aż tak zła, jak powszechnie się uważa. Może ona pomóc na nowo wzbudzić emocje w związku. Problem pojawia się w przypadku chorobliwej zazdrości, która często dotyka osoby z zaburzeniami psychicznymi. W takim wypadku można poszukać pomocy u psychologa lub psychiatry. Warto udać się również na terapię dla par. Jeżeli zauważysz taki problem, zasygnalizuj go partnerowi.
Zobacz także:
- Po czym poznać, że facet ma wzwód? Na co zwracać uwagę?
- Jak się zachowuje podniecony facet? Praktyczne porady!
- Boję się pierwszego razu – w jaki sposób poradzić sobie ze stresem?
- Co czuje facet, kiedy jest w kobiecie? Sprawdź!
- Masturbacja w związku – co warto wiedzieć?