Przeglądając internetowe portale można natrafić na różne określenia wywodzące się z angielskiego slangu. Chad kto to jest i jakie ma charakterystyczne cechy? Sprawdź prawdziwe znaczenie tego słowa.
Chad kto to właściwie jest? Ten zwrot bardzo często pojawia się na różnego rodzaju forach internetowych i portalach społecznościowych. Dotyczy mężczyzn, którzy charakteryzują się szczególnym wyglądem, a także cechami charakteru. Bardzo łatwo można rozpoznać ten typ człowieka.
Chad – kto to jest?
Określenie chad używane jest w stosunku do młodych mężczyzn o specyficznym wyglądzie. Według twórców tego terminu chad posiada niezwykle wysportowaną i umięśnioną sylwetkę. Jest dosyć wysoki, ma co najmniej 180 cm wzrostu. Ma męskie, ostre rysy twarzy, uwydatniona linię szczęki, co dodatkowo nadaje mu charakteru. Wyróżnia się nie tylko aparycją. Jest również dowcipny i zabawny, świetnie odnajduje się w towarzystwie, często jest rozchwytywany. Te wszystkie wyjątkowe cechy sprawiają, że chad jest uwielbiany szczególnie przez płeć piękną, z którą często wdaje się w intymne, przelotne relacje.
Chad – męski ideał piękna
Chad – kto to właściwie jest? Po opisie można by stwierdzić, że to rys mężczyzny idealnego. Czy taki rzeczywiście istnieje? Ten męski ideał piękna powstał głównie w przestrzeni internetowej. Określenie Chad najczęściej było stosowane przez grupę osób określaną jako tzw. incele. Uważali oni, że przez mężczyzn w stylu Chad, nie są w stanie nawiązać dłuższych relacji z kobietami.
Chad a incel – różnice
Chad – kto to taki? Jak wspomnieliśmy, chadem określany jest mężczyzna o rosłej posturze, przystojny i dowcipny. Według niektórych taki typ mężczyzny zawsze podoba się kobietom, przez co inni, mniej atrakcyjnie wyglądający mężczyźni nie mają szans, by stworzyć udany związek.
Teoria ta została wysnuta przez mężczyzn określanych mianem inceli. Oni, w przeciwieństwie do idealnego mężczyzny mają spore problemy, by nawiązać relacje z kobietami. Sam ten fakt budzi w nich złość i niechęć do takich typów facetów jak Chad. Obwiniają ich o to, że stwarzają zbyt dużą konkurencję, dlatego „zwykły” facet taki jak incel nie ma siły przebicia, by znaleźć dla siebie partnerkę.
Chad i incel to całkowite przeciwieństwa, z tym, że incel winę widzi w swoim otoczeniu. Uważa, że Chad jest dla niego zbyt dużą konkurencją, a kobiety wolą przystojnych i wysportowanych mężczyzn.
Chad – negatywne skojarzenia
Zastanawiasz się nadal kto to Chad i w jakim kontekście używać tego zwrotu? Ten wyraz stał się popularny już w latach 90-tych XX w., a następnie przeszedł płynnie w przestrzeń internetową. W ten sposób chad zaczął pojawiać się jako bohater różnego rodzaju memów, które w nieco przerysowany sposób zaczęły przedstawiać postać Chada. Na zdjęciach pojawiali się rośli, umięśnieni mężczyźni jako wzór męskości. W opozycji do nich ukazywano często szczupłych i zmęczonych życiem chłopców, dla określenia których stosowano zwrot Virgin.
Nie wszystkie definicje słowa Chad są pozytywne. W internecie można znaleźć szereg znaczeń, które są dość wulgarne. Obecnie Chad stał się głównie bohaterem memów, które w mocno przerysowany sposób przedstawiają pożądane cechy męskiego wyglądu.
Kim jest Gigachad?
Można by rzec, że termin Gigachad określa najbardziej zaawansowany poziom chada. Oczywiście, chodzi o uwydatnienie wszystkich cech, które reprezentuje typowy chad. Gigachad jest jednak prawdziwą osobą, a przynajmniej – sam tak twierdzi. Mowa tu o rosyjskim modelu, Erneście Khalimovie. Jest to typowy przykład chada, ultramęskiego faceta o super umięśnionym ciele i mocno zarysowanej linii szczęki. W sieci krążyły doniesienia, jakby Khalimov nie był postacią autentyczną, a stworzona jedynie na potrzeby internetu i mediów społecznościowych.
Za zabiegiem miała stać rosyjska fotografka, Krista Sudmalis. Słynie ona z licznych projektów, w czasie których posługując się zdjęciami modeli, dzięki obróbce cyfrowej tworzyła niesamowicie wyglądające zdjęcia. Podejrzewa się, że to ona stworzyła fikcyjnego Gigachada, który miał stanowić jej wymarzony wzór męskości. Pierwowzorem był dla niej nie tylko ojciec, ale również partner, Artur Farad, kulturysta.
Istnienie Gigachada coraz częściej poddawane jest w wątpliwość.Żadne osoby, oprócz samej artystki nie są w stanie potwierdzić istnienia tej postaci. Jest więc bardzo prawdopodobne, że został on stworzony na potrzeby mediów społecznościowych, dzięki połączeniu zdjęć kilku modeli-kulturystów i nowoczesnej obróbki cyfrowej.
Chad – czy warto nim być?
Chad z pewnością nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony kobiet. W przeciwieństwie do inceli nawiązuje sporo znajomości i często wchodzi z kobietami w relacje intymne. Jednak typowy chad nie jest dobrym materiałem na partnera w stałym związku. Chad bowiem jest zdobywcą, który nieustannie musi udowadniać sobie swoją atrakcyjność. W tym celu wykorzystuje kobiety, traktując je przedmiotowo. Słowo chad może stanowić dla mężczyzny komplement w odniesieniu do jego aparycji. Może mieć również negatywne znaczenie i być używane w kontekście relacji damsko-męskich.
Jak prawidłowo używać tego określenia?
Odpowiedź może cię nieco zaskoczyć. Najlepiej jest nie stosować tego określenia, szczególnie w kontekście osób, których nie znamy bliżej. Może to być nie tylko krzywdzące, ale również przyczyniać się do tworzenia niepożądanych stereotypów. Wielu mężczyzn o zadbanych sylwetkach kieruje się głównie swoich zdrowiem i dobrym samopoczuciem, a nie chęcią podbojów niewieścich serc. Może to być dla nich niesprawiedliwe, a raz przypięta łatka może towarzyszyć konkretnej osobie przez długi czas.
Internetowy slang obfituje w obcojęzyczne zwroty. Niektóre z nich stosowane są do podkreślania konkretnych cech. Kto to jest chad można dowiedzieć się wertując liczne fora internetowe. Choć to określenie zyskuje na popularności, zasadność jego stosowania pozostawia nadal spore wątpliwości. Zdecydowanie lepiej pozostać w swoich ocenach nieco powściągliwym, szczególnie w stosunku do osób, których do końca nie znamy.
Zobacz także:
- Cisgender – kim jest osoba cispłciowa i skąd wziął się ten termin? Dowiedz się wszystkiego o cispłciowości
- Incel – dlaczego nienawidzi kobiet?
- AFAB – co oznacza ten skrótowiec i czy może on być uznany za określenie transfobiczne?
- Demiboy – poznaj charakterystykę tożsamości płciowej i sprawdź, jaka jest symbolika flagi demiboy
- Trzecia płeć – Hidźra, Two-Spirit, Fa’afafine oraz wiele innych. Przekonaj się, czyją tożsamość określa się mianem trzeciej płci