Felching to jedna z wielu praktyk seksualnych związanych z odbytem partnera lub partnerki. Sprawdź, na czym dokładnie polega i dowiedz się, czy takie łóżkowe zabawy są bezpieczne.
Osoby, które spędzają dużo czasu na oglądaniu filmów pornograficznych, z pewnością nie mają trudności w rozszyfrowaniu terminów, takich jak felching czy rimming. Dla wszystkich pozostałych przygotowaliśmy krótkie wyjaśnienie tych słów. Z naszego artykułu dowiesz się też, czym wymienione czynności erotyczne różnią się od siebie.
Czym jest felching?
Felching to określenie praktyki seksualnej, w ramach której wysysa się lub wylizuje spermę z odbytu partnera bądź partnerki tuż po odbyciu stosunku analnego zakończonego wytryskiem. Po raz pierwszy termin ten został użyty w pracy naukowej w 1981 roku. Na początku lat 70. pojawiał się w żargonie środowisk homoseksualnych, oznaczał jednak nieco inną czynność. Nazywano tak wówczas anilingus, czyli stymulację odbytu partnera językiem, która stanowi połączenie seksu analnego i oralnego. Dziś potocznym określeniem na tego typu aktywność jest rimming. Felching zazwyczaj wiąże się z rimmingiem.
Jak wykonać felching?
Felching może wykonać zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Choć termin ten do słowniczków erotycznych wprowadzili homoseksualiści, nie jest to aktywność przypisana do żadnej konkretnej orientacji seksualnej.
Nie trzeba żadnych specjalnych technik czy zdolności, by ofiarować satysfakcjonujący felching, który sprawi przyjemność obydwu stronom. Należy pamiętać jedynie o tym, by szybko wyjąć penisa z odbytu i zaraz potem przejść do wylizywania lub wysysania nasienia, zanim całe wycieknie.
W ramach finału można połknąć spermę, wypluć ją lub podzielić się nią z partnerem z ust do ust. Tego typu pocałunek nazywa się potocznie snowballingiem.
Czy felching jest niebezpieczny?
Jak każda inna praktyka seksualna polegająca na kontaktach oralno-analnych, felching niesie za sobą ryzyko zakażenia wirusami, pierwotniakami, grzybami i bakteriami. Niebezpieczeństwo zarażenia zwiększa się w przypadku podejmowania tego typu aktywności z przypadkowymi partnerami.
By uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń, warto sprawdzić przed stosunkiem, czy odbyt partnera nie ma pęknięć lub ran. Dobrym pomysłem jest także wykonanie lewatywy przed kontaktem ust z odbytem.
Zobacz także:
- Rimming – wszystko, co chcecie wiedzieć o sztuce anilingus, ale baliście się zapytać
- Lewatywa przed seksem analnym – na czym polega? Wpływ na zdrowie
- Snowballing jako interesująca praktyka seksualna. Na czym dokładnie polega?
- Pierwszy raz analnie – jak dobrze przygotować się do seksu analnego?
- Gejowski pierwszy raz – z jakimi problemami mierzą się miłośnicy seksu analnego?