Wiele osób oczekuje od swoich partnerów seksualnych maksymalnego zaangażowania i namiętności w trakcie zbliżenia. Marzeniem każdej kobiety wydaje się być kochanek, który bezwarunkowo doprowadzi ją do rozkoszy. Na co trzeba tu uważać?
Wampiryzm seksualny to zaburzenie, w wyniku którego jeden z partnerów „kradnie” energię do współżycia drugiej osobie, tym samym wzmacniając swoje podniecenie i wchodząc w stan uniesienia. Jak sprawdzić, czy nasz partner boryka się z tym problemem i jak temu zaradzić?
Wampiryzm seksualny. O co tu chodzi?
Wampira seksualnego można rozpoznać po tym, że maksymalnie wyczerpuje nasze siły podczas zbliżenia. To nic innego, jak wysysanie energii seksualnej drugiej osoby przez swoiste miłosne torturowanie, a więc przeżywanie każdego westchnięcia, nadmierne ocieranie się o partnera, wręcz przyklejanie się do jego ciała w celu odczucia jak największych doznań fizycznych. W efekcie prowadzi to do poważnej depresji i utraty sił psychicznych i fizycznych po stosunku.
Przyczyny i leczenie
Wampiryzm seksualny rodzi się prawdopodobnie z powodu obecności wielu blokad psychicznych chorej osoby, która seks próbuje traktować jako remedium na swoje problemy i ograniczenia. W zwalczaniu zaburzenia pomocna może okazać się psychoterapia indywidualnie dopasowana do pacjenta.
Wampiryzm seksualny stanowi przeciwieństwo tantry. To zdobywanie fizycznej przyjemności kosztem partnera, z czym można sobie jednak poradzić dzięki odpowiedniemu leczeniu.
Zobacz także:
- Somnofilia – współżycie w trakcie snu. Czy może przynosić przyjemność?
- Rodzaje pocałunków – nie tylko francuski! Sztuka całowania odkryta na nowo
- Snowballing jako interesująca praktyka seksualna. Na czym dokładnie polega?
- Poliamoria. Na czym polega wielomiłość?
- Jak rozładować napięcie seksualne? Czy masturbacja wystarczy, aby zaspokoić erotyczny popęd seksualny?