Jeśli poddawałeś się agresywnym technikom masturbacji, możesz napotkać trudności w osiągnięciu satysfakcji seksualnej podczas stosunku ze swoim parterem. Jak zwalczyć ten problem, jeśli się pojawi?
Syndrom death grip to inaczej anorgazmia, do której może dojść, gdy wcześniej stosowano daleko idące techniki masturbacji. Z czasem taki stan może prowadzić do frustracji obojga partnerów, dlatego warto wiedzieć, jak można naprawić taką sytuację.
Death grip – z czego wynika ten stan?
Zwykle to regularnie praktykowana agresywna masturbacja prowadzi do tzw. odczulania receptorów czuciowych, które odpowiedzialne są za seksualną satysfakcję w trakcie stosunku. Co dokładnie oznacza „agresywna masturbacja”? W przypadku kobiet to nadużywanie silnych wibratorów czy sporej wielkości dildo. Do tego rodzaju zaburzeń może prowadzić także Zespół Havelocka Ellisa, który polega na kłopotach wynikających ze stymulacji strumieniem wody ze słuchawki prysznicowej.
Jak leczyć syndrom death grip?
Leczenie zjawiska polega przede wszystkim na stopniowym zmniejszaniu bodźców w trakcie masturbacji tak, by stawały się niewystarczające. Wówczas może dojść do zwiększenia ochoty na zaspokojenie swoich potrzeb niekoniecznie samodzielnie, ale przy udziale partnera lub partnerki.
W trakcie terapii próbuje się zastępować najprzyjemniejsze metody masturbacji jego działaniami, np. stymulacją oralną albo manualną.
Death grip, zwane także zespołem chwytu śmierci, to zjawisko, które może w znacznym stopniu utrudniać udany stosunek seksualny między dwojgiem ludzi, jeśli jedna z nich praktykowała agresywne metody samodzielnego zaspokajania się. Warto mieć świadomość tego, że powrót do udanego współżycia jest możliwy przy odpowiednim leczeniu.
Zobacz także:
- NOFAP – koniec z uzależnieniem od pornografii internetowej i masturbacji. Sposób na problem z dziedziny życia seksualnego wśród mężczyzn
- Somnofilia – współżycie w trakcie snu. Czy może przynosić przyjemność?
- Codzienna masturbacja – wszystko, co musisz wiedzieć
- Masturbacja w związku – co warto wiedzieć?
- Zespół Havelocka Ellisa. Jak dochodzi do takiego zaburzenia i na czym dokładnie polega?