Ludzie cierpiący na formikofilię czerpią przyjemność seksualną z kłucia lub gryzienia owadów znajdujących się na lub w ich ciele. Czy takie praktyki są bezpieczne? Poznaj różne odmiany tej przypadłości.
W przypadku formikofilów podniecenie wywoływane jest w wyniku odczucia łaskotania, żądlenia czy drapania. Przyjemność sprawia także sam widok innej osoby, reagującej na owady w określony sposób, np. odganiającej je. Czy formikofilia może wywoływać skutki uboczne? Jak wygląda w praktyce?
Jak zachowują się formikofile?
Osoby cierpiące na to zaburzenie często zwabiają do siebie owady, rozprowadzając na swoim ciele słodkie substancje, np. dżem czy miód. Niektórzy odczuwają przyjemność z aktywności owada na powierzchni skóry, inni umieszczają je w miejscach intymnych, np. w genitaliach, odczuwając rozkosz z ruchów insekta, który usiłuje się wydostać. Istnieje również zjawisko nazywane fetyszyzmem zgniatania. Wówczas przyjemność sprawia patrzenie na to, gdy ktoś inny unicestwia owada.
Jakie owady najczęściej wybierają formikofilie?
Formikofilia, choć kojarzona jest głównie z owadami, takimi jak np.:
- karaluchy;
- pszczoły;
- muchy;
może dotyczyć również korzystania z mniejszych zwierząt, np. ślimaków. Ich pełzanie również potrafi zapewnić formikofilom pożądane doznania. Przypadłość tak uznawana jest za rodzaj zoofilii.
Formikofilia to jedno z zaburzeń, które związane jest z przyjemnością seksualną wynikającą z kontaktu z różnymi owadami. Osoby z zaburzeniem celowo zachęcają do siebie insekty, by odczuwać rozkosz podczas łaskotania, gryzienia czy kąsania ich. To jedno z najbardziej specyficznych zaburzeń na tle seksualnym.
Zobacz także:
- Klaustrofilia – seks w ciasnych pomieszczeniach
- Trichofilia to sytuacja, w której włosy stają się bodźcem erotycznym. Jak rodzą się takie upodobania?
- Akrotomofilia – współżycie z osobą po amputacji kończyn. Czy może przynosić rozkosz?
- Pigmalionizm – zaburzenie seksualne nastawione na dzieło sztuki
- Abasiofilia – jak poradzić sobie z zaburzeniem?